Trwa przesyłanie formularza, prosimy czekać.

System monitoringu pojazdów gps 42-298-70-70 Logowanie Załóż konto

Jak działa system Trakero.pl

SYSTEM LOKALIZACJI I MONITORINGU POJAZDÓW

II filary systemu

System monitoringu i lokalizacji pojazdów Trakero.pl działa w oparciu o dwa zasadnicze filary:

  • Urządzenia telemetryczne – lokalizatory, montowane w pojazdach.
  • Oprogramowanie komputerowe (serwery, aplikacje)

Pojazd <-> lokalizator <-> serwer

Lokalizator odczytuje dane o położeniu pojazdu w oparciu o system nawigacji satelitarnej (GPS, GLONASS, w przyszłości europejskiego GALILEO), a następnie przesyła je na nasz serwer za pośrednictwem systemu GSM/UMTS. Na podstawie tych danych wyznaczana są inne parametry jazdy, takie jak prędkość, dystans, przejechana trasa, czas postoju.

jak-dziala-system

Dodatkowe parametry jazdy

Urządzenia telemetryczne, w zależności od ich modelu oraz możliwości technicznych pojazdu, mogą również otrzymywać informacje o włączonej stacyjce, z zewnętrznych czujników (ruchu, temperatury, sondy paliwa, przepływomierza, analizatora wtrysków) oraz z szyny CAN (komputer pojazdu), fabrycznie montowanej w modelach samochodów po 2004r. W ten sposób może uzyskać dodatkowe dane m.in.: prędkość oraz dystans z licznika (nie GPS), obroty silnika, poziom paliwa, całkowite zużycie  paliwa, kontrolki, tachograf, temperatura przestrzeni  itp.

Systemy zewnętrzne

Lokalizatory, w zależności od w zależności od ich modelu oraz możliwości technicznych pojazdu, mogą być rozszerzane o dodatkowe funkcjonalności oraz współpracować z systemami zewnętrznymi:

  • system autoryzacji i identyfikacji kierowcy Dallas; system identyfikacji naczepy
  • rozwiązania antykradzieżowe (m.in. przycisk antynapadowy, zdalne odcięcie zapłonu, alerty sms, czujnik ruchu)
  • komunikator kierowcy oraz zdalna nawigacja
  • informacja o temperaturze przestrzeni ładunkowej, włączonej pompie, opuszczonym pługu, otwarciu korka wlewu lub przestrzeni ładunkowej.
  • system wspomagania kierowcy oraz ostrzegania o zdarzeniach i niebezpieczeństwach na drodze MobilEye
  • europejski system informowania o wypadkach drogowych eCall

Aplikacja internetowa

 Całość otrzymanych danych jest porządkowana i prezentowana w internetowej aplikacji Web 2.0, do której nasi klienci logują się za pośrednictwem strony www. Informacje zbiorcze przedstawiane są na wysokiej jakości mapach firmy Navteq za pomocą za pomocą map, obrazowania graficznego, wykresów, raportów i powiadomień.