Trwa przesyłanie formularza, prosimy czekać.

System monitoringu pojazdów gps 42-298-70-70 Logowanie Załóż konto

Kontrola otwarcia korka wlewu paliwa

 Kontrola i zabezpieczenie wlewu paliwa typu BAK SAFE

W dzisiejszych czasach koszty eksploatacji floty samochodowej i maszyn budowlanych stale rosną a zwłaszcza cena i ilość zużytego paliwa szczególnie wpływa na wysokość kosztów.

Zastosowanie systemu zabezpieczenia korka paliwa z sitkiem antykradzieżowym jest jednym ze sposobów do kontroli i monitorowania dostępu do wlewu paliwa samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych i innych z opcjonalną sygnalizacją zdarzeń dla kierowcy.

Obserwowanie w czasie rzeczywistym pozycji i prędkości pojazdu na mapie wraz z jednoczesną archiwizacją danych o dokładnym miejscu i czasie otwarcia wlewu zbiornika paliwa zapewnia prawidłową koordynację wykonywanych prac oraz ścisły nadzór nad użytkowaniem pojazdu. Transponderowy czujnik korka wlewu paliwa służy do kontroli otwarcia wlewu zbiornika. Działa on na zasadzie kontroli położenia transpondera (taga) RFID. Jeżeli w polu odczytu anteny czytnika znajduje się transponder o unikalnym, znanym czytnikowi numerze, czytnik przesyła tę informację poprzez koncentrator do lokalizatora Skorpion. Gdy transponder zostanie usunięty z pola odczytu, informacja o tym zdarzeniu zostanie przesłana do Lokalizatora. Odczyt numeru transpondera odbywa się za pomocą fal radiowych.

 

 korek_bak_safeOpis zabezpieczeń korka paliwa.

Zabezpieczenia typu BAK SAFE działają na zasadzie kontroli obecności transpondera, umieszczonego w korku paliwa, zamontowanym na wlewie baku. Układ sygnalizuje odkręcenie korka paliwa jako zmianę stanu na wyjściu, jak również sabotażu lub przecięcie kabla, poprzez zanik sygnału na przewodzie komunikacyjnym, który może być podłączony do systemu monitoringu i będzie rejestrował przebieg zdarzeń lub sygnalizował za pomocą diody LED oraz sygnału dźwiękowego w kabinie kierowcy.

 

 

 

sitko_antykradziezoweSitko antykradzieżowe zabezpieczające przed spuszczaniem paliwa.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest sitko antykradzieżowe paliwa w postaci rurki z perforowanymi ściankami oraz dnem. Kształt dna oraz wielkość otworów dobrano tak, by nie utrudniały tankowania paliwa oraz maksymalnie chroniły przed kradzieżą.

 

kontrola-otwarcia-korka kontrola-otwarcia-korka2

          kontrola-otwarcia-korka4