Trwa przesyłanie formularza, prosimy czekać.

System monitoringu pojazdów gps 42-298-70-70 Logowanie Załóż konto

System bezpieczeństwa kierowców MobilEye

Asystent pasa ruchu

Ostrzega kierowcę sygnałami wizualnymi i dźwiękowymi przed nieplanowanym i niekontrolowanym zjechaniem z pasa ruchu, czyli przed potencjalnie jednym z najniebezpieczniejszych zagrożeń w ruchu drogowym. System Mobileye  mierzy odległość kół pojazdu od linii na drodze z obu stron. Badania przeprowadzone na flotach firmowych wykazały 65% spadek ilości wypadków tego typu w pojazdach wyposażonych w system wykrywania linii pasa ruchu.

Funkcja aktywuje się po przekroczeniu szybkości 55 km/h i działa tylko wtedy gdy nie użyjemy kierunkowskazu.

Oryginalna nazwa funkcji: Lane Departure Warning (LDW)

Embeded Video

 

mobileye

Funkcjonalność:

Ostrzeganie przed kolizją z przodu

Ostrzega kierowcę sygnałami wizualnymi i dźwiękowymi przed kolizją z samochodem lub motocyklem jadącym z przodu. Nawet gdy utrzymywana jest bezpieczna odległość  do pojazdu  moment nieuwagi może skutkować wystąpieniem kolizji. System oblicza czas na podstawie danych o dystansie i relatywnej szybkości pomiędzy dwoma pojazdami i informuje od 2,7 sekundy o możliwości  wystąpienia kolizji. Ostrzega kierowcę w sytuacji krytycznej i zapobiega lub znacznie ogranicza skutki wypadku. Funkcja ta aktywuje się od 30 km/h Oryginalna nazwa funkcji: Forward Collision Warning (FCW)

 

Stały monitoring odległości

Funkcja ta informuje kierowcę o dystansie do pojazdu znajdującego się z przodu. Jeżeli użytkownik zbliży się bardziej, niż wynosi ustalona odległość (wyrażona w sekundach), urządzenie zaalarmuje kierowcę o niebezpieczeństwie. System działa we wszystkich warunkach pogodowych i każdym oświetleniu.  Mobileye  generuje sygnały ostrzegawcze w sytuacji gdy dystans między pojazdami jest niewystarczający do zachowania bezpieczeństwa. Funkcja aktywuje się od 30 km/h Oryginalna nazwa funkcji: Headway Monitoring and Warning (HMW)

  

Ostrzeganie przed kolizją z pieszym Ostrzega kierowcę sygnałami wizualnymi i dźwiękowymi przed kolizją z pieszymi lub rowerzystami. 71% wypadków z udziałem pieszych ma miejsce w obszarach miejskich. System Mobileye  generuje sygnał ostrzegawczy na 2 sekundy przed wystąpieniem kolizji co daje wystarczająco dużo czasu kierowcy na właściwą reakcję. Funkcja aktywna tylko w dzień i do 55 km/h Oryginalna nazwa funkcji: Pedestrian Collision Warning (PCW)

   

 

Rozpoznawanie znaków drogowych

Funkcja ta jest  używana do informowania  i ostrzegania o ograniczeniach występujących na danym odcinku drogi. Rozpoznaje i interpretuje różne znaki drogowe, zarówno znaki  stojące z boku drogi, jak i znaki wyświetlane  na tablicach ponad drogą. Funkcjonalność obejmuje również rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości, która informuje kierowcę o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Oryginalna nazwa funkcji: Trafic Signs Recognition (TSR)

   

 Inteligentne sterowanie światłami

Inteligentne sterowanie światłami pojazdu – automatyczne przełączanie ze świateł mijania na światła drogowe na nieoświetlonych drogach, jeżeli w pobliżu nie ma innych pojazdów. Funkcja wspomaga kierowcę w prawidłowym użyciu świateł drogowych i unikaniu oślepiania innych użytkowników dróg. Oryginalna nazwa funkcji: Intelligent High Beam Control (IHC)

 

Mobileye 550

Mobileye® 550 generuje ostrzeżenia wizualne (na smartfonie lub wyświetlaczu EyeWatch) i dźwiękowe w sytuacjach krytycznych, w czasie rzeczywistym. Mobileye® 550 jest systemem prewencji kolizyjnej i ograniczającym skutki ewentualnych kolizji. System jest wyposażony w „inteligentną” kamerę, która jest umieszczana wewnątrz samochodu, na jego przedniej szybie. System wykorzystuje zaawansowaną technologię analizy obrazu do wykrywania pojazdów, pasów ruchu, ograniczeń prędkości i pieszych, rozpoznaje znaki drogowe oraz pozwalaja utrzymywać bezpieczną odległość do innych pojazdów na drodze, a w razie potrzeby ostrzega kierowcę i pozwala unikać poważnych wypadków drogowych. Aplikacja na smartfon do Mobileye® 550 może być łatwo aktualizowana poprzez pobranie najnowszej wersji z naszej strony internetowej.  

 Mobileye 560

 Mobileye® 560 generuje ostrzeżenia wizualne (na smartfonie lub wyświetlaczu EyeWatch) i dźwiękowe w sytuacjach krytycznych, w czasie rzeczywistym.

Mobileye® 560 jest systemem prewencji kolizyjnej i ograniczającym skutki ewentualnych kolizji. System jest wyposażony w „inteligentną” kamerę, która jest umieszczana wewnątrz samochodu, na jego przedniej szybie. System wykorzystuje zaawansowaną technologię analizy obrazu do wykrywania pojazdów, rozpoznawania pasów ruchu, ograniczeń prędkości i pieszych, rozpoznaje również znaki drogowe oraz pozwala utrzymywać bezpieczną odległość do innych pojazdów na drodze, a w razie potrzeby ostrzega kierowcę i pozwala unikać poważnych wypadków drogowych.

Aplikacja na smartfon do Mobileye® 560 może być łatwo uaktualniana poprzez ściąganie aktualizacji z naszej strony internetowej.

Mobileye Smartphone Application

Mamy przyjemność przedstawić naszą najnowszą aplikację na smartfona. Aplikacja ta umożliwia odbieranie ostrzeżeń wizualnych w sytuacjach krytycznych, w czasie rzeczywistym, oraz zbieranie statystyk ze stylu jazdy. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth. Aplikacja na smartfon może być łatwo uaktualniana poprzez ściąganie aktualizacji z naszej strony internetowej.

Nasze zaawansowane technologie ADAS (ang. Advanced Driver Assistance Systems) w połączeniu z twoim telefonem komórkowym sprawi, że nasze drogi staną się bezpieczniejsze.

Aplikacja działa wyłącznie z modelem systemu Mobileye 5.

Mobileye FCW – Ostrzega przed możliwością kolizji z pojazdem z przodu. Wyświetlana jest czerwona ikona samochodu. Odległy pojazd z przodu – Wyświetlana jest zielona ikona samochodu informująca, iż pojazd znajduje się w bezpiecznej odległości. Mobileye PCW – Ostrzega przed możliwością kolizji z pieszym lub rowerzystą . Wyświetlana jest czerwona ikona pieszego.
Pieszy w Niebezpiecznej Strefie – Migająca ikona  pieszego informuje o wtargnięciu pieszego do strefy niebezpiecznej i zagrożeniu potencjalną kolizją. Mobileye LDW – Ostrzega o niezamierzonym przekroczeniu linii pasa ruchu. Wyświetlana jest odpowiednio ikona prawej lub lewej linii. Mobileye LDW wskazanie Wł/Wył  – Funkcja LDW jest aktywna przy prędkościach powyżej 55km/h. W tym przypadku wyświetlane są wygaszone linie aby informować, iż funkcja LDW jest aktywna.
Mobileye HMW – Funkcja monitoruje odległość do pojazdu z przodu. Gdy zbliżymy się na odległość mniejszą niż ustalony limit (wyrażony w sekundach), ostrzega o zagrożeniu. Wyświetlana jest ikona samochodu wraz z aktualnym dystansem do pojazdu z przodu na czerwono lub zielono w zależności od poziomu zagrożenia. Mobileye SLI – Funkcja rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości i informuje o ewentualnym jej przekroczeniu. Znak miga gdy prędkość pojazdu jest większa od dozwolonej. Mobileye TSR –  Funkcja rozpoznaje i wyświetla na ekranie różnorodne znaki drogowe.
Wygaszanie Mobileye TSR i SLI – Ostatnio rozpoznane znaki wyświetlane są w jaskrawych kolorach i po chwili zaczynają gasnąć aby w końcu zniknąć z ekranu. Intensywność wyświetlania znaku jaskrawa lub wygaszona informuje o jego aktualności. Mobileye IHC – Funkcja automatyczne przełączanie świateł mijania na światła drogowe na nieoświetlonych drogach, jeżeli w pobliżu nie ma innych pojazdów. Gdy światła drogowe są włączone niebieska ikona świateł drogowych jest wyświetlana na ekranie.

UWAGA: Mimo, iż ikona Mobileye IHC jest wyświetlana to sterowanie światłami drogowymi wymaga instalowania dodatkowych urządzeń. Prosimy o kontakt z dystrybutorem/ instalatorem i sprawdzenie czy twój system jest wyposażony w tą funkcjonalność.

Wskazania słabej widoczności – na pasku informacji i ustawień jest wyświetlana odpowiednia ikona w kształcie oka:
  • wskazuje dobrą widoczność,
  • wskazuje widzialność niewystarczającą.

Nawiązywanie połączenia Smartfona z systemem Mobileye 560/550.

  • Znajdź w menu twojego Smartfona ustawienia Bluetooth i wybierz “nowe urządzenie”.
  • Włącz zapłon, aby uruchomić zainstalowany system Mobileye 560/550. Twój Smartfon w ciągu kilku sekund powinien wykryć urządzenie o nazwie “Mobileye 5 BTM” .
  • Skorzystaj z ustawień telefonu aby nawiązać połączenie z systemem Mobileye 560/550. Gdy zostaniesz poproszony o hasło wprowadź “1234″. Twój Smartfon powinien być teraz połączony z systemem Mobileye 560/550.
  • Jeżeli nawiązanie połączenia nie nastąpi w przeciągu dwóch minut trzeba ponowić cały cykl poprzez wyłączenie i ponowne włączenie zapłonu. Następnie po nawiązaniu połączenia, możesz ściągnąć i zainstalować Mobileye Smartphone Application.

UWAGA: Nawiązanie połączenia nowego Smartfona z systemem Mobileye 560/550 jest możliwe tylko w ciągu dwóch pierwszych minut od włączenia systemu.