Trwa przesyłanie formularza, prosimy czekać.

System monitoringu pojazdów gps 42-298-70-70 Logowanie Załóż konto

Elektroniczna kłódka GPS

Elektroniczna kłódka GPS – jest urządzeniem przeznaczonym do zabezpieczenia obiektów oraz przestrzeni ładunkowych w pojazdach, kontenerach.

Zasada jego działania podobna jest do klasycznej kłódki mechanicznej. Chronioną przestrzeń zabezpieczamy linką, którą przewlekamy przez otwory w zamkach, ryglach lub innych miejscach zabezpieczających dostęp do ładunku. Urządzenie składa się z zamka (wewnątrz obudowy), linki zabezpieczającej, elektronicznego modułu komunikacyjnego (GPRS) oraz odbiornika GPS.

Elektroniczny moduł komunikacyjny nadzoruje zamknięcie zamka i przekazuje tą informację przy pomocy pakietowej transmisji danych GSM do serwera TRAKERO. Status urządzenia przekazywany jest co 60sek oraz natychmiast w momencie wystąpienia sygnału alarmowego – sabotaż (np. przecięcie linki). Moduł wyposażony jest również w odbiornik GPS dzięki czemu możemy śledzić przemieszczające się obiekty zabezpieczone urządzeniem. Ładowanie urządzenia odbywa się z zewnętrznej, dedykowanej ładowarki stołowej. Czas ładowania jednego urządzenia wynosi 6 godzin.

Elektroniczna kłódka GPS może być zamocowana do zabezpieczanego obiektu przy pomocy czterech magnesów neodymowych znajdujących się na tylnej ścianie urządzenia. Jeśli istniej ryzyko oderwania się modułu od metalowej powierzchni dodatkowo można go zabezpieczyć pasami mocującymi przewlekając przez specjalne mocowania na obudowie.

elektroniczna-klodka-gps

Obsługa ogranicza się do ładowania akumulatorów oraz mocowania urządzenia do monitorowanego obiektu. Po odłączeniu od ładowarki urządzenie samoczynnie uruchamia się w ciągu 4min i pozostaje aktywne do czasu rozładowania akumulatorów lub ponownego podłączenia ładowarki. Odłączenie od ładowania oraz zalogowanie do sieci GSM jest sygnalizowane akustycznie za pomocą wbudowanego głośnika.